Winter Sports Schedule January 15th-January 21st

Monday

Girls Basketball:

Hustisford 56 @ University Lake School/Trinity 24 – FINAL

Horicon 54 @ Johnson Creek 23 – FINAL

Parkview 35 @ Dodgeland 39 – FINAL

Markesan 55 @ Waterloo 47 – FINAL

Oregon [email protected] Marshall 66 – FINAL

Waupun 47 @ Saint Mary’s Springs 48 – FINAL

 

Tuesday

Boys Basketball:

Menasha 44 @ Beaver Dam 69 – FINAL

Kettle Moraine 60 @ Watertown 50 – FINAL

Markesan 44 @ Randolph 51 – FINAL

Fall River 52 @ Rio 65 – FINAL

Pardeeville 68 @ Cambria-Friesland 39 – FINAL

Horicon 61 @ Oakfield 68 – FINAL

Hustisford [email protected] Lourdes Academy 75 – FINAL

Belleville 66 @ Waterloo 53 – FINAL

New Glarus 98 @ Marshall 79 – FINAL

Columbus 53 @ Lodi 62 – FINAL

Mayville 67 @ Omro 74 – FINAL

Dodgeland 75 @ Wayland Academy 73 – FINAL

Waupun 65 @ Ripon 48 – FINAL

Girls Basketball:

Watertown 53 @ Catholic Memorial 52 – FINAL

Fall River 48 @ Deerfield 36 – FINAL

Hockey:

Beaver Dam 2 @ Reedsburg 7 – FINAL

 

Thursday

Girls Basketball:

Dodgeland 37 @ Wayland Academy 26 – FINAL

Baraboo 26 @ Beaver Dam 90 – FINAL

Watertown 46 @ Edgewood-Colesburg 54 – FINAL

Randolph 52 @ Princeton/Green Lake 38 – FINAL

Hustisford 50 @ Lourdes Academy 65 – FINAL

Cambria-Friesland 37 @ Fall River 62 – FINAL

Horicon 43 @ Oakfield 46 – FINAL

Cambridge 59 @ Waterloo 40 – FINAL

Marshall 67 @ New Glarus 51 – FINAL

Columbus 41 @ Watertown Luther Prep 48 – FINAL

Mayville @ North Fond du Lac – FINAL

Plymouth 52 @ Waupun 43 – FINAL

Rio 57 @ Montello 53 – FINAL

Pardeeville 33 @ Markesan 62 – FINAL

Hockey:

Deforest 3 @ Beaver Dam 9 – FINAL

 

Friday

Boys Basketball:

Randolph 63 @ Montello 41 – FINAL

Pardeeville 65 @ Fall River 50 – FINAL

Cambria-Friesland 51 @ Princeton/Green Lake 56 – FINAL

Wayland Academy 75 @ Horicon 66 – FINAL

Rio 55 @ Markesan 52 – FINAL

Waterloo 48 @ Cambridge 71 – FINAL

Valley Christian 61 @ Dodgeland 79 – FINAL

Wisconsin Heights 81 @ Marshall 72 – FINAL

Lake Mills 53 @ Columbus 50 – FINAL

Mayville 68 @ North Fond du Lac 70 – FINAL

Berlin 49 @ Waupun 73 – FINAL

 

Saturday

Boys Basketball:

Beaver Dam 54 Vs. Oregon 33 – FINAL (Oregon Badger Challenge)

Watertown 40 Vs. Sauk Prairie 51 – FINAL (Oregon Badger Challenge)

Saint Lawrence Seminary 41 @ Wayland Academy 52 – FINAL

Girls Basketball:

Beaver Dam 61 @ New Berlin Eisenhower 48 – FINAL

Johnson Creek 26 @ Randolph 58 – FINAL

Rio 41 @ Watertown Luther Prep 47 – FINAL

Boys Hockey:

McFarland 1 @ Beaver Dam 4 – FINAL

Girls Hockey:

Beaver Dam – Fond du Lac – Waupun Co-op 9 @ Appleton United 5 – FINAL